پاوت

تغذیه ناسالم گوسفند

تغذیه ناسالم گوسفند

 

تغذیه ناسالم گوسفند ، گوسفند را میتوان در بخش ها و محیط های مختلفی پرورش دادهر نژاد گوسفند تولیدات خاص و بخصوصی برای انسان دارد،یکی شیر بهتر،یکی گوست بهتر،یکی پشم بهتر.هرچه این تولیدات بیشتر باشند می توانند سود خوبی را برای دامدار داشته باشند.

دامداران برای کاهش هزینه های خود گوسفندان را در محیط های باز رها می کنند تا از علف ها و غذای های دیگر استفاده کنند.چون هم هزینه ها کم میشود و هم تعداد افرادی که برای مراقبت از گوسفند نیاز است،کاهش می یابد.

اما مشکل اصلی این روش این است که مدت زمانی که برای پروار بندی استفاده می شود بسیار طولانی تر از روش صنعتی است چون مقدار زیادی از انرژی گوسفند برای پیاده روی و جستجو برای غذا هدر می رود و این زمان پروار بندی را زیاد می کند.

یکی از بهترین غذا ها برای گوسفندان ملف های مراتع است.در برخی از مناطق کشورمان دیده شده است که گوسفندان را برای تغذیه به محل دفن و رهاسازی زباله های می برند.

در این میان گوسفندان از زباله های مختلف از جمله زباله های بیمارستانی تغذیه می کنند.

زیرا برای دفن این زباله ها در برخی از شهرها ، چاره ای اندیشیده نشده است و این زباله ها را در مکان های نامناسب رها می کنند و محل های انباشت این زباله ها به هیچ وجه مناسب و پوشیده نیست و باعث می شود دام ها به راحتی وارد این مناطق شوند و از این زباله ها تغذیه کنند و در نهایت این گوسفندان به بازار برای مصرف شهروندان عرضه می شوند .

بعد از رشد گوسفندان و بزرگ شدن آنها ، شاهد تولید مقدار زیادی گوشت گوسفند ناسالم خواهیم بود که حاصل تغذیه ناسالم گوسفند است و گاهی شاهد خواهیم بود که در داخل معده برخی از این گوسفندان سرنگ های بیمارستانی و …وجود دارد.

 

آیا به پرورش گوسفند علاقه دارید؟وارد لینک روبرو شوید:پرورش گوسفند

تغذیه ناسالم برخی گوسفندان با زباله ها

 

بحث تغذیه در دام ها بسیار موضوع مهم و حساسی است زیرا غذا و گوشتی که انسان مصرف می کند بسیار روی سلامتی او موثر است .

اگر گوشتی که انسان برای تهیه غذا تهیه می کند ، با زباله ها و مواد ناسالم و غیر بهداشتی تغذیه شده باشد ، با مصرف آن گوشت ، بیماری ها نیز به انسان منتقل خواهند شد.

پس شما انسان های آگاه بهتر است برای تهیه و تامین مواد خوراکی مخصوصا گوشت گوسفند و گوساله سالم و بهداشتی ، به مراکز بهداشتی پرورش و تولید دام مراجعه کنید.

 

منبع:گوسفند زنده

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *