پاوت

معرفی نامه و عکس های ژرمن شپرد

عکس های ژرمن شپرد

 

ژرمن شپردها به شجاعت و وفاداری شهرت دارند،هوش و استعداد فوق العاده خوبش عده ای را بر آن داشت تا بگویند او بخشی از هوشش را از انسان به ارث برده است.استعدا بی نظیرش باعث شده که او را سگ کار بنامند و در کار های مختلف مصل سگ گله، سگ نگهبان، سگ پلیس، راهنمای نابینایان، ناجی و سگ ارتش از او استفاده کنند.

همین تربیت پذیری بالا خیلی ها را علاقه مند به این سگ کرده است.جسارت و قدرت وی در برابر دشمنانش شاید تواضعش را در برابر صاحب خود کمرنگ کند ولی این حیوان با مالک خودش مصل یک دوست رفتار میکند و همیشه فرمانبردار اوست. او هاشق یاد گرفتن چیز های حدید است به حدی که از آن در نقاظ مختلف جهان به عنوان نگهبان، استفاده در جنگها، به منظور غریق نجات در رودخانه ها و دریا ها، جهت نجات بهمن زدگان در کوه های پر از برف و یا جهت نجات افراد به دام افتاده در آتش سوزی ها و زمین لرزه ها و نیز به عنوان سگ پلیس جهت ردیابی ردپای مجرمین استفاده می شوند..اما از ویژگی های روحی و اخلاقی این سگ که بگذریم باید ویژگی های فیزیک او را نیز بررسی کنیم .

این نژاد را اکثر افراد به دلیل استفاده در فیلم هایی نظیر رکس می شناسند .

عکس های ژرمن شپرد

وزن و ارتفاع ژرمن شپرد
وزن در نرها : (30-40) ک.گ در ماده ها : (30-40) ک.گ
ارتفاع در نرها : (60-65) س.م در ماده ها : (55-60) س.م

مشکلات سلامی و ضرورت چک کردن توله ها قبل از خرید
مشکلات کپل(باسن)،بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام از مشکلات سلامتی این سگ محسوب می شود که قبل از خرید حتما باید به سلامت کامل ان توحه کرد

عده ای از زندگی کردن ژرمن در آپارتمان سوال می کنند،این سگ در آپارتمان زندگی می کند و اتفاقا آرام هم هست اما به شرطی که به آن اجازه فعالیت روزانه در محیط بزرگتر داده شود چون عصلات نیرومندش نیاز به ورزش روزانه دارد.
طول عمر این حیوان باهوش حدود 12 تا 13 سال است.

آراستن و حمام کردن:به دلیل ریزش روزانه مو ها،شانه زدن روزانه برای آنها مهم است و نکته قابل توحه آن است که نیاز زیادی به استحمام ندارند و در سال فقط چند بار استحمام آنها کافی است.

به زودی با مطالب متنوع و آموزش های کاربردی درباره ژرمن ها با شما هستیم

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *