پاوت

بازی های گربه ،7 بازی که گربه تان عاشقش می شود

 

 

بازی های گربه
بازی های گربه

بازی های گربه ، قطعا تفریح و بازی لازمه نگه داشتن گربه هاست و شما هم باید به گربه تان یک سری از بازی ها و سرگرمی ها کنید تا بتوانید او را ارام نگه دارید.در زیر هفت تا از این بازیها را که گربه ها بسیار دوست دارند را قرار دادیم.(پست مشابه:نگهداری از حیوانات خانگی در زمستان)

۱- پازل جعبه کفشی

برای اولین بازی به یک جعبه کفش قدیمی،مقداری خوراکی و اسباب بازی محبوب و از پیش شناخته شده گربه تان دارید. با استفاده از یک تیزبر یا کاتر روی این جعبه تعدادی سوراخ با سایز های متفاوت دربیارید و در آن اسباب بازی و مقدار خوراکی و علف گربه بریزید و تماشا کنید که گربه تان چطور مشغول بازی کردن می شود.

۲- پر و نخ

این بازی مخصوص گربه های پر انرژی است.یک اساب بازی به شکل عصا برای گربه تان درست کنید، به نخ یا پر یا زنگ هم نیاز دارید. آن زنگ یا پر را با استفاده از نخ به انتهای چوب دستی ببندید و گربه را تشویق کنید تا آن را بگیرد. برای بیشتر شدن جذابیت بازی،چوب دستی را به آرامی از گربه دور کنیدالبته مواظب باشید چون ممکن است ناگهانی به طرف آن یا شما حمله ور شود. برای این بازی به یک مکان با فضای بزرگتر نیاز دارید تا گربه به خوبی بازی کنید و به وسایل خانه هم آسیبی نزند. حتما مایل نیستید گربه تان وسایل قیمتی خانه را بشکند!

۳- بازی شکار

شکار فقط برای سگ ها جذاب نیست. این بازی غریزه شکارگری گربه تان را بیدار میکند. برای اینکار اسباب بازی را از یک گوشه خانه به گوشه دیگر خانه پرتاب کنید. البته توجه داشته باشید برای اینکار از اسباب بازی های نرم استفاده کنید چون هم حین پرت شدن نشکند و هم اینکه گربه بتواند آن ها را دندان بگیرد و بیاورد!.حالا نگاه کنید گربه‌تان چه طور اسباب بازی را تعقیب می‌کند و در نهایت با گرفتن آن خود را روی زمین می‌اندازد و چند لگد هم نثار اسببا بازی نگون بخت می‌کند! حتما تعجب می‌کنید وقتی می‌بینید دوست پشمالو‌تان اسباب بازی را چند بار پیش شما برمی‌گرداند! او می‌خواهد دوباره بازی را با او تکرار کنید.میتوانید اگر گربه این کار را درست انجام داد به او خوراکی دهید و او را تشویق کنید.در زیر ادامه بازی های گربه را بخوانید

۴- قایم موشک

در اینجا باز هم غریزه شکار در گربه تان فعال می شود. در اصل در اینجا شما طعمه گربه تان هستید و گربه باید بگردد و شما را که در جایی مثل پشت مبل،پشت در یا شبیه اینها قایم شده اید پیدا کند.

۵- کیسه کاغذی

یک خبر خوب برای گربه داران،می توانید با کیسه های کاغذی برای گربه تان وسیله بازی درست کنید و نیاز به هزینه گران نیست.کیسه را روی زمین قرار دهید تا گربه روی آن بخزد و با دست روی آن سیخونک بکشید و ناخن بکشید.

۶- بازی‌های تبلت

صد ها بازی در تبلت ها و گوشی ها برای گربه ها وجود دارد که اغلب رایگان اند و سایر هم قیمت کمی دارند.3 تا از این بازی ها را بشناسید:

Games for Cats

Paint for Cats

Friskies Jitterbug

بعضی از این بازی ها حتی برای آیفون هم مجانی هستند.

۷- کاغذ مچاله

هیچ وسیله بازی ساده تر و بی دردسرتر از کاغذ مچاله پیدا نمی کنید. فقط کافیه که یک کاغذ را مچاله و گرد کنید تا بتواند روی زمین قل بخورد و حرکت کند. این حرکت و همین طور صدایی که کاغذ ایجاد می کند برای گربه خوشایند است.فقط حواستان باشد که بعد از بازی کاغذ را از جلوی گربه بردارید تا خانه تان پر از کاغذ تکه پاره نشود.

 

منبع:فوت و فن

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *