پاوت

طرح های دامپزشکی استان سمنان در دهه فجر

 

طرح های دامپزشکی در دهه فجر
طرح های دامپزشکی در دهه فجر

 

طرح های دامپزشکی در دهه فجر ، به گزارش پاوت و به نقل از ایرنا ،محمد سعیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این 9 طرح در بخش های تولید، زیرساخت و داروخانه در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، ایوانکی، سرخه و دامغان با اعتباری بالغ بر 257 میلیارد و 860 میلیون ریال و اشتغالزایی 122 نفر به طور مستقیم و 126 نفر به طور غیرمستقیم پیش‌بینی شده است.
سعیدی گفت: خط تولید آنزیمیت شرکت افرند توسکا در سرخه با 150 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی با ظرفیت تولید 45 هزارتن در سال آنزیمیت و ایجاد 23 شغل به طور مستقیم و 44 شغل به طور غیرمستقیم افتتاح می‌شود.(سایر اخبار دامپزشکی استان سمنان را اینجا بخوانید)
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: خط تولید ضدعفونی شرکت رویان دارو در شهرستان سمنان با 30 میلیارد هزینه‌کرد بخش خصوصی با ظرفیت تولید 250 هزار گالن موادضدعفونی در سال و اشتغالزایی مستقیم 20 و غیرمستقیم برای هفت نفر از برنامه‌های افتتاحی دهه فجر امسال است.
وی گفت: شرکت پودرماهی آبنوس پارس در گرمسار با قابلیت کلنگ‌زنی، با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی بخش خصوصی با ظرفیت تولید سالانه هفت هزار تن پودر ماهی و یکهزار و 500 تن روغن ماهی با ایجاد اشتغال مستقیم برای 45 نفر و اشتغال غیرمستقیم برای 50 نفر از برنامه‌های دهه فجر دامپزشکی استان سمنان است.
سعیدی با اشاره به افتتاح شرکت زرین مهد شیمی در سمنان با 17 میلیارد و 660 میلیون ریال سرمایه بخش خصوصی و ظرفیت تولید یکهزار تن انواع مواد شیمیایی دارویی، گفت: این واحد برای 15 نفر به طور مستقیم و 15 نفر غیرمستقیم شغل ایجاد می کند.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: افتتاح سالن اختصاصی توزین و نمونه برداری شرکت تولید داروهای دامی ایران در گرمسار با چهار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی با ظرفیت تولید 300 تن دارو در سال و اشتغال 15 نفر در دهه فجر 96 در برنامه قرار دارد.
وی گفت: افتتاح انبار قرنطینه شرکت رویان دارو در سمنان با 10 میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی با ظرفیت 400 تن و اشتغال برای پنج نفر نیز برای دهه فجر امسال برنامه‌ریزی شده است.
سعیدی یادآور شد: داروخانه دکتر صدرمغانی در میامی با 2 میلیارد و 800 میلیون ریال سرمایه بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای 2 نفر و داروخانه دکتر هاشمی در دامغان با سه میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد شغل برای 2 نفر افتتاح می شود.
وی، افتتاح درمانگاه دکتر سجادی پور در دامغان با 400 میلیون ریال سرمایه بخش خصوصی و اشتغالزایی برای پنج نفر را از دیگر برنامه‌های اداره کل دامپزشکی استان سمنان ویژه دهه فجر امسال عنوان کرد.طرح های دامپزشکی در دهه فجر

سرمایه گذاری تمام این طرح ها از سوی بخش خصوصی بوده و کار ساخت تمام طرح ها در سال 1396 بوده است.
استان سمنان با 40 درصد تولید داروهای دامپزشکی کشور، قطب داروسازی دامپزشکی است، و بخش زیادی از تولیدات این حوزه به ویژه گوشت مرغ و تخم مرغ به خارج از استان ارسال می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *