پاوت

فعالیت 80 واحد پرورش ماهی در خراسان جنوبی

پرورش ماهی در خراسان جنوبی
پرورش ماهی در خراسان جنوبی

پرورش ماهی در خراسان جنوبی ، به نقل از پاوت و به گزارش خاورستان، محمد اصغرزاده، مدیرکل دامپزشکی  خراسان جنوبی گفت: به منطور کنترل و پیشگیری از انواع بیماری ها آبزیان و اجرای دستور العمل های سازمانی دامپزشکی،بازدید،مراقبت و نمونه گیری های مختلفی در طول سال انجام می گیرد.

او اشاره کرد که: از ابتدای سال تا کنون حدودا 61 مورد از این واحد های پرورشی بازدید صورت گرفته است، در این راستا بیش از 40 مورد نمونه از این آب ها گرفته شده است و بیش از 250 مورد آزمایش فاکتور های مختلف فیزیکی و شیمیایی روی آن ها انجام گرفته است.

مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه صحبت هایش گفت: تعداد 350 مورد آزمایش هم بر روی ماهیان زنده صورت گرفته است.

اصغرزاده تصریح کرد:برای صد عفونی استخر ها هم حدود 100 لیتر ضد عفونی رایگان به استخر ها تحویل داده شده و همینطور با توجه به شرایط آبی استان،دو مورد هوادهی به استخر ها و رعایت اصول امنیت زیستی حائز اهمیت است.

وی در توصیه ای هم گفت با توجه به وجود کانون بمیاری های ویروسی در سایر استان ها،هنگام خرید بچه ماهی ها از سایر استان های کشور از سلامت آن ها کاملا مطمئن شوید.

اصغرزاده متذکر شد: تاکنون گزارشی از بیماری های حاد ویروسی در استان به دست نرسیده و دامپزشکی هم به نمونه گیری از ماهیان پایان دوره پرورش و پیش از اعزام به بازار اقدام می کند و موردی از وجود بقایا دارو های غیر مجاز دیده نشده است.

سایر اخبار استان خراسان جنوبی را در این لینک بخوانید

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *