پاوت

خراسان رضوی رتبه دوم تولید تخم مرغ

خراسان رضوی رتبه دوم تولید تخم مرغ
خراسان رضوی رتبه دوم تولید تخم مرغ

 

خراسان رضوی رتبه دوم تولید تخم مرغ ، به گزارش پاوت و به نقل از فارس ، مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: این استان جایگاه اول در تولید گوشت قرمز، جایگاه دوم تولید تخم مرغ و جایگاه سوم در تولید مرغ و گوشت گوسفندی در کشور را دارد.
اما در زیر نگاهی به آمار و ارقام تولیدات این استان در عرصه دام و طیور می اندازیم که از زبان مدیر کل دامپزشکی استان ذکر شده است.(برای خواندن سایر اخبار دامپزشکی خراسان رضوی کلیک کنید)

احمد شریعتی ظهر امروز در نشست خبری خود باخبرنگاران در سالن جلسات  جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد که: میزان تولید محصولات کشاورزی در سال گذشته، 110 میلیون تن که از این میزان، 15 میلیون تن مربوط به زنبور عسل، دام و شیلات است.

وی ادامه داد: کشور ظرفیت تولید 150 میلیون تن دام و طیور را دارد که 8 تا 10 درصد از این تعداد در خراسان رضوی است، همچنین، در این استان، 400 هزار دام سنگین، 80 میلیون قطعه جوجه‌ریزی، 800 تا 900 هزار تن مرغ، 100 هزار تن تخم مرغ و 10 میلیون جوجه تخمگذار وجود دارد.

شریعتی گفت: خراسان رضوی 36 کشتارگاه دام، 15 کشتارگاه طیور، 15 هزار مرکز عرضه، 54 مرکز بسته‌بندی گوشت و فرآورده گوشتی، 72 کارخانه خوراک دام، 160 مرکز جمع‌آوری شیر و 10 سردخانه فرآورده پروتئینی که از وظایف ما سرکشی و نظارت بر این مراکز است.

وی متذکر شد: از 25 اسفند تا 15 فروردین عملیات نظارت بهداشتی را به‌صورت ویژه انجام می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *