پاوت

تیلاپیای تولید داخل دلیل ممنوعیت واردات

 

تیلاپیای تولید داخل
تیلاپیای تولید داخل

 

عبدالحی معاون آبزی پروری سازمان شیلات گفت که حمایت از تیلاپیای تولید داخل دلیل ممنوعیت واردات تیلاپیا است و تیلاپیا تا قبل از شب عید وارد بازار می شود.

 رئیس سازمان شیلات کشور با ارسال نامه ای به معاون وزیر،خواهان توقف واردات فیله ماهی تیلاپیا به مدت 3 سال از اردیبهشت سال آینده شد.

در همین خصوص حسینعلی عبدالحی معاون آبزی پروری سازمان شیلات در گفتگو با مقاومتی نیوز گفت: اتحادیه تولید کنندگان ماهیان سردآبی اعتقاد داشتند واردات فیله ماهی تیلاپیا تاثیر زیادی بر بازار آن ها دارد، به همین دلیل و برای حمایت از تولید داخلی ماهی تیلاپیا، سازمان شیلات تصمیم گرفت تا واردات فیله ماهی تیلاپیا را به مدت ۳ سال به کشور ممنوع کند.

وی افزود: طی توافقاتی که با سازمان محیط زیست یزد کرده ایم،با انجام اقداماتی ،بازار را برای فروش تیلاپیای تولید داخل آماده می کنیم.

معاون آبزی پروری سازمان شیلات در خصوص تولید ماهی تیلاپیا در کشور گفت: قرار است بخش خصوصیِ مستقر در ۱۰ مزرعه آبزی پروری مرکز تحقیقات بافق یزد، نیاز داخلی ماهی تیلاپیا را تأمین کنند.(تیلاپیای تولید داخل دلیل ممنوعیت واردات)

وی افزود: شرکت دانش پژوهان پیشگام در سال جاری ۲۰ تن ماهی تیلاپیا را روانه بازار کرد، شرکت دیگری نیز وارد چرخه تولید شده و در حال ذخیره سازی ماهی تیلاپیا برای تامین بازار داخلی تا قبل از شب عید است.

عبدالحی با بیان این که ماهی تیلاپیا در کشور به صورت فیله شده به دست مصرف کننده می رسد، گفت: در استان گیلان امکان فیله کردن این ماهی فراهم است و شرکت خصوصی تولید کننده ماهی تیلاپیا در این استان اقدام به فیله کردن آن می کند.

وی در پایان گفت: فعلا استان یزد برای تولید ماهی تیلاپیا انتخاب شده و قصد داریم مجوز تولید در استان های دیگر را از سازمان حفاطت محیط زیست دریافت کنیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

ads

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *